Проєкт «Підтримка цифрової трансформації»

2023 - 2028
Girl looking at her phone at a train station
Region
Area of Expertise
Status

Проєкт «Підтримка цифрової трансформації» (DTA) – це п’ятирічна програма із бюджетом у 150 мільйонів доларів США, спрямована на розширення цифрових можливостей України та створення стійких екосистем для безпечного та успішного майбутнього. Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою допомоги з міжнародного розвитку від уряду Великої Британії (UK Dev).

Проєкт DTA має на меті підтримку цифрової трансформації України для досягнення трьох основних цілей: економічного відновлення, прозорої відбудови та демократичного урядування під час війни та після її завершення. Разом ці цілі спрямовані на створення інклюзивної, прозорої та ефективної цифрової екосистеми, стимулювання економічного зростання, удосконалення адміністративної ефективності та розвитку відносин між громадянами та Урядом в Україні.

Цифрові технології є важливими у відновленні стійкої економіки України як сьогодні, так і у майбутньому. Щоб стимулювати економічне відновлення, DTA сприятиме залученню інвестицій у цифрову економічну інфраструктуру. Проєкт допоможе спростити та оцифрувати процеси, пов’язані з експортною діяльністю, підтримувати розвиток малого та середнього бізнесу та створити сприятливе бізнес-середовище в Україні.

Прозорість у відбудові також має вирішальне значення для сталого відновлення України. Для забезпечення прозорої відбудови під час війни та у повоєнний період DTA надаватиме підтримку в реалізації ініціатив для цифрового управління відновленням та відбудовою. Проєкт також зміцнюватиме екосистему електронних закупівель, щоб посилити нагляд за використанням коштів та сприяти доброчесності та підзвітності.

Цифровізація є важливою складовою у забезпеченні ефективного та демократичного урядування в Україні. Покращуючи доступність і якість відкритих даних і використовуючи цифрові технології у боротьбі з корупцією, DTA сприятиме розвитку культури прозорості та підзвітності. Для цього проєкт підтримуватиме екосистему Дія, щоб пришвидшити впровадження нових електронних послуг для громадян та бізнесу. А також має на меті покращити цифрову грамотність, забезпечити рівний доступ та сприяти залученості громадянського суспільства у процесах цифрової трансформації.

Для досягнення результатів DTA співпрацюватиме з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерством економіки, а також із бізнесом, технологічними компаніями, місцевою владою, громадськими організаціями, освітніми інституціями та громадянами України. 

Проєкт DTA виконується досвідченим консорціумом на чолі з Фондом Євразія, до складу якого належать: Офіс ефективного регулювання BRDO, Фонд Східна Європа, Інститут аналітики та адвокації, Київська школа економіки, Open Contracting Partnership, SocialBoost, Трансперенсі Інтернешнл Україна та Women in Digital Transformation. Ця високопрофесійна група українських та американських партнерів має тривалий досвід роботи в Україні та добрі партнерські відносини з Урядом, приватним сектором та громадянським суспільством.

Створення цього опису програми стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є винятковою відповідальністю Фонду Євразія та не обов’язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів.
Цей матеріал створений за фінансової підтримки Програми допомоги з міжнародного розвитку від уряду Великої Британії (UK Dev); однак висловлені погляди не обов’язково відображають офіційну політику уряду Великої Британії.